Schrijf mee in mijn dagboek

Mijn dagboek blog

Mijn dagboek blog

Mijn dagboek blog

 

 

De wet is weer aangepast. Ze hebben bij de regering bedacht dat scholieren van het reguliere en speciale onderwijs gelijke rechten hebben. Dat betekent dat wij het als ouders maar moeten uitzoeken. Toevallig ligt het dichtstbijzijnde speciaal onderwijs op 26 km van ons huis... Dan mogen we dezelfde rechten hebben, maar wij krijgen niet dezelfde mogelijkheden....


Ik ben op zoek naar het beleid in andere gemeenten. Onze gemeente zegt namelijk het 'landelijke' beleid te volgen, echter daar kan ik nergens iets over vinden. Dus reageer op de blog, zodat we samen een vuist kunnen maken, zodat onze kinderen zonder zorgen naar school kunnen.

Onze gemeente hanteert het volgende beleid;

 • net als voor het reguliere onderwijs, is de ouder zelf verantwoordelijk om het kind naar (een speciale) school te brengen
  • het kind kan op de fiets (tot max 10 km)
  • het kind kan met het openbaar vervoer
 • kan het kind niet zelfstandig met het openbaar vervoer, dan kan de ouder zelf meereizen, de busticket wordt dan vergoed
  • om voor vergoeding in aanmerking te komen moet een schriftelijke verklaring worden ingeleverd 
   • dit kan bijvoorbeeld een behandel- of hulpverlenersplan zijn
  • die verklaring wordt beoordeeld door een keurings-arts
  • de keurings-arts kan langskomen voor een interview
 • mocht het zo zijn dat u als ouder MEER DAN 4 UUR PER DAG kwijt bent met het reizen (wegbrengen en ophalen) dan mag het kind mee in de taxibus
  • die 4 uur zijn op basis van het openbaar vervoer
  • het is niet toegestaan dat de gemeente nagaat of je in het bezit bent van een auto 

Ik ben erg benieuwd naar jullie ervaringen!

Reacties  
#2 S.W. 07-08-2017 12:05
Onze zoon van 1,5 heeft zojuist de diagnose PDD-NOS gekregen en gaat binnenkort naar een dagbehandeling, deze is echter om 15.00 afgelopen, dus hierna gaat hij nog naar een andere opvang (omslachtig als je het mij vraagd). Maar goed. Het kindercentrum van de dagbehandeling kan hem niet naar de KDV brengen. En KDV kan hem niet ophalen. Daarnaast schijnt er geen passend vervoer te zijn voor deze jonge leeftijd.
Ik werk niet veel, maar de dagen dat ik werk kan ik niet ook nog eens mijn kind van de een naar de andere opvang brengen en weer terug aan het werk gaan. En er is niemand uit ons netwerk die hem kan brengen. We hebben het over een ritje van 2km (!) absoluut geen gigantische afstand. Maar toch een erg groot probleem.
Heeft iemand nog ideeen? Ik ben hier nu al weken mee bezig, maar krijg geen enkele medewerking en zit letterlijk met mijn handen in het haar.
Citeer
#1 M v Engelenhoven 18-08-2015 14:18
Hallo,

Ik ben moeder van 5 jongens en meisje Mijn oudste zoon heeft klassiek autisme en gaat dit jaar voor het eerst naar het voortgezet speciaal onderwijs, Onze een na oudste en een na jongste zoon gaan naar speciaal onderwijs , bij alle 3 de kinderen wordt het leerlingenvervoer vergoed.
Bij de oudste heeft dat veel moeite gekost maar ook dat hebben we voor elkaar gekregen
( Mijn een na jongste zoon heeft PDD-NOS, de jongste heeft ook autisme, maar die gaat pas in maart naar school, De een na oudste kan niet goed meekomen op school. Maar daar deed de gemeente totaal niet moeilijk over, Alleen bij het voortgezet speciaal onderwijs, maar dat is met veel heen en meer mailen van school en onze hulpverlener van onze oudste zoon goed gekomen. Wij redden dat dus ook niet zomaar bij de gemeente

Hartelijke groet Margreet van Engelenhoven
Citeer
Plaats reactie